Apel do rodziców i opiekunów, policjanci kontrolują miejsca gromadzenia się nieletnich

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zamknięcie szkolnych placówek oświatowych miało na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zaleceniem dla dzieci oraz młodzieży jest przede wszystkim unikanie skupisk ludzi. Policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii kontrolują park miejski, skatepark, place zabaw i tereny szkolne, budowy, w tym również centrum Otwocka, sprawdzając czy nie gromadzi się tam młodzież. Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby zalecenia związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym były respektowane. Apelujemy również o zgłoszenia dotyczące takich miejsc. To troska o zdrowie i dobro dzieci.

W związku z zamknięciem placówek oświatowych, w szczególności szkół, na terenie miasta Otwocka oraz powiatu otwockiego, dzieci oraz młodzież, zgodnie z zaleceniami, powinni unikać większych skupisk ludzi, w tym również ograniczyć spotkania w większym gronie.

Nie wszyscy jednak młodzi ludzie respektują taki stan rzeczy. Policjanci każdego dnia interweniują w miejscach, w których gromadzi się młodzież. Legitymują nieletnich i powiadamiają rodziców, zalecając, aby wzmogli nadzór rodzicielski.

Dlatego też apelujemy do mieszkańców Otwocka, powiatu otwockiego, szczególnie rodziców i opiekunów, aby respektowali zalecenia związane z nieprzebywaniem w rejonie większych skupisk ludzi, tłumaczyli dzieciom, że zalecenia są stworzone wyłącznie dla ich bezpieczeństwa.

Prosimy, aby zgłaszali nam Państwo miejsca, w których młodzież może się gromadzić. Policjanci sprawdzą każde zgłoszenie.

Pamiętajmy, rodzice, że tylko przy waszym wsparciu i pomocy, zdrowie waszych dzieci będzie jak najlepiej zabezpieczone i zminimalizowane zostanie ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Prosimy o kontakt z oficerem dyżurnym pod nr tel. 47 724 19 00 lub 47 724 12 13.
nadkom. Daniel Niezdropa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *