Ginekolog pracujący w SP-ZOZ zainfekowany COVID-19 zabiera głos

Marcin Wielgus, pracownik poradni ginekologicznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Celestynowie zabiera głos w sprawie zainfekowania COVID-19 i apeluje: “jeśli nie musicie wychodzić, zostańcie w domu.”

Drogie Pacjentki, Drodzy Pacjenci SPZOZ w Celestynowie.

Nazywam się Marcin Wielgus i jestem lekarzem ginekologiem w Waszej przychodni.

Niestety żeby rozwiać wszelkie wątpliwości to ja jestem lekarzem u którego wykryto wirus Covid19 pośród personelu Oddziału Ginekologiczno Położniczego w Otwocku.

Wiem, że dla personelu szpitala przy ul Batorego oraz dla Was Drogie Pacjentki jest to szok i obawa o własne zdrowie. Uwierzcie mi, że wynik potwierdzający zakażenie, który otrzymałem dzisiaj wcześnie rano był dla mnie wielkim szokiem i wciąż nie mogę w niego uwierzyć. Nie wykazuje ani nie wykazywałem (kilka dni temu, tygodni) żadnych objawów podejrzanych. W czwartek tj 26.03 otrzymałem wiadomość z sanepidu, że zostaje objęty kwarantanną gdyż osoba z którą miałem znikomy kontakt kilka dni wcześniej otrzymała wynik dodatni. Byłem po dyżurze lekarskim w szpitalu przy ul Batorego i bezpośrednio po otrzymanej wiadomości udałem się w trybie natychmiastowym do domu odbywać zaleconą kwarantannę.

Przy uprzejmości Dyrekcji PCZ, mojego Kierownika Oddziału oraz kolegów z pracy został mi dostarczony do domu test, ktory wykonałem w sobotę i dzisiaj rano otrzymałem wynik pozytywny. Nadmieniłem, że dzięki uprzejmości ponieważ na wymaz, który pobiera SSE w trybie priorytetowym pracownikom ochrony zdrowia czekałbym jeszcze kilka dni. O całej sytuacji od razu powiadomiłem Zarząd PCZ w Otwocku, stacje sanitarno-epidemiologiczne oraz komórkę epidemiologiczną PCZ w Otwocku. Został także powiadomiony SPZOZ w Celestynowie. Niestety nie byłem w stanie odtworzyć z kim dokładnie miałem w czasie ostatnich dni kontakt w naszej przychodni i pozostawiłem to personelowi ZOZ w Celestynowie. Używam określenia Naszej bo bardzo lubię tą przychodnię, jestem z nią a przede wszystkim ze wszystkimi moimi pacjentkami bardzo związany. Zawsze starałem się wykonywać pracę i świadczyć usługi na najwyższym jaki mogłem zapewnić poziomie, tak żeby żadna z Was nie czuła się gorzej niż w prywatnym gabinecie. Do czwartku rano nawet przez chwilę nie pomyślałem, że byłem w jakimś zagrożeniu dlatego byłem normalnie w pracy zarówno w PCZ jak i w Celestynowie. Gdybym miał jakieś objawy albo osoba z którą miałem kontakt była chociaż trochę podejrzana nigdy nie naraziłbym żadnej mojej pacjentki zarówno w szpitalu jak i w przychodni na kontakt ze mną i pozostałbym w domu.
Wszystkie moje pacjentki, szczególnie ciężarne proszę aby uważały na siebie, kontrolowały ruchy, mierzyły ciśnienie i glikemie wg zaleceń, wykonywały badania. Tym, które są już bliskie rozwiązania życzę szczęśliwych, udanych porodów a wszystkie pozostałe pozdrawiam i zapraszam na wizytę jak wszystko się już uspokoi.

Mam nadzieje, że wrócę do SPZOZ Celestynów ale kiedy to nastąpi niestety nie wiem.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami z domowej izolacji
Marcin Wielgus

P.S. Bardzo Wszystkich proszę, jeśli nie musicie wychodzić zostańcie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *