Od dzisiaj obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych

Od dzisiaj do odwołania obowiązuje zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych: na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy.

Zasłanianie twarzy obowiązuje:

• w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz pojazdach samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie
• w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, placówkach handlowych i na targowiskach
• na terenach zieleni, w szczególności: w parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także na terenie plaż;
• na terenach leśnych, w szczególności: na terenie parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.

Do zakrywania twarzy mogą służyć zarówno maseczki jednorazowe, wielorazowego użytku jak również chustki, czy inne materiały pozwalające zasłonić część twarzy.

W maseczki zarówno jednorazowe jak i wielokrotnego użytku można zaopatrzyć się w aptekach, drogeriach, a także w różnych punktach świadczących tego rodzaju sprzedaż.

Oprócz zakrywania twarzy należy pamiętać także o częstej dezynfekcji rąk, a przede wszystkim o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych podczas wyjścia z domu – wynosi ona 2 metry. To wszystko dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *