Gminy rozdają maseczki w powiecie – co z Celestynowem?

Dokładnie 15 tys. maseczek wielorazowych zakupił Urząd Miasta Józefów, 14 tys. sztuk zakupiła Gmina Wiązowna, 20 tys. sztuk pozyskała Gmina Karczew, Osieck i Hufiec ZHP Otwock szyje maseczki dla seniorów. Kolejne samorządy kupują materiały chroniące zdrowie mieszkańców lub decydują się na dołączenie do akcji “Maseczki dla Polski”. Co z Celestynowem?

Maseczki są kupowane przez samorządy lub dystrybuowane w ramach akcji „Maseczki dla Polski”. W ramach akcji dostarczane są maseczki personalne, wielorazowego użytku. Nie są one wyrobem medycznym. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzenianie się areozolu wydychanego przez użytkownika maseczki (katar, kaszel).

Akcja „maseczkidlapolski” to inicjatywa, która zaczęła się od rozmowy dwóch przyjaciół, do których później dołączyły osoby dobrej woli. Założeniem ich działań było dostarczenie nieodpłatnych, wielorazowych maseczek jak największej liczbie osób. Dystrybucja maseczek organizowana jest przez samorządy lokalne. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i pieniędzy sponsorów udało się pozyskać pierwszą transzę maseczek. Przekazywane są one do samorządów, które jako pierwsze zgłosiły zapotrzebowanie.

Nieodpłatne maseczki trafiły już m.in. do: Otwocka, Olsztyna, Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda, Stawiguda, Mławy, Szydłowo i innych miejscowości.

Jak na razie Urząd Gminy Celestynów nie wydał żadnej informacji o tym, czy planuje rozdawanie nieodpłatnie mieszkańcom maseczek. Wśród opublikowanych na stronie internetowej materiałów można jednak odnaleźć sugerowane ceny maseczek jakie można znaleźć na rynku, także tym celestynowskim.

W związku z tym, że urząd wykazuje się w tej sprawie biernością, informujemy iż zamówienia na maseczki można składać do osób prywatnych m. in. na Facebookowej grupie “Celestynów – forum mieszkańców gminy” bez pomocy samorządowców: [LINK]

Fot. E. Nejman / FB: Celestynów – forum mieszkańców gminy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *