Centrum handlowe w Celestynowie? Według naszych radnych już je mamy

29 kwietnia 2020 odbyła się Sesja Rady Gminy Celestynów – pierwsza sesja w czasie pandemii koronawirusa. Rada podjęła m. in. decyzję o udzieleniu pomocy finansowej w wysokości 15 tys. zł Powiatowi Otwockiemu na wykonanie zadania doświetlenia przejść dla pieszych. Wskazano lokalizacje przy Delikatesach Kulfon oraz w pobliżu przejazdu w Pogorzeli. Nie byłoby w tym nic śmiesznego, gdyby nie to, że okolice największego w gminie marketu zostały nazwane “rejonem centrum handlowego”.

Z definicji, jaką można znaleźć w serwisie Wikipedia: “centrum handlowe to forma koncentracji przestrzennej różnorodnych detalicznych jednostek handlowych i usługowych, prowadzonych zazwyczaj przez różne przedsiębiorstwa, stanowiąca pewną całość i przystosowana do kompleksowej obsługi klientów.” Czy jeden sklep zatem może stanowić centrum handlowe? 

Mamy wrażenie, że nasi samorządowcy od jakiegoś czasu bardziej koloryzują rzeczywistość jakiej doświadczamy. Rozumiemy, że w czasach pandemii koronawirusa należy pocieszać wszystkich, że jest super i będzie lepiej, ale bez przesady 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *