Zmiany rozkładu jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej Kolei Mazowieckich

W związku z pandemią koronawirusa oraz kolejnymi pracami zaplanowanymi w ramach modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock-Celestynów-Pilawa nastąpią zmiany rozkładu jazdy pociągów i autobusów zastępczej komunikacji autobusowej Kolei Mazowieckich. Zmiany rozkładów będą miały miejsce: 1 czerwca, 14 czerwca, 27 czerwca, 6 lipca, 15 sierpnia.

Najbardziej istotne zmiany będą obowiązywać między 6 lipca, a 14 sierpnia. W tym okresie trasa autobusów ZKA Kolei Mazowieckich zostanie wydłużona do Józefowa, a wybrane kursy także do stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Stadion. Przewidywane jest także uruchomienie autobusów za pociągi SKM Warszawa przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Pociągi nie będą dojeżdżać do stacji Otwock, koniec trasy będzie następował na stacji w Józefowie lub Warszawie-Falenicy.

Wznowienie ruchu pociągów na odcinku Otwock-Celestynów-Pilawa planowane jest jednotorowo w III kwartale 2020 roku. Najprawdopodobniej w II połowie września powrócą bezpośrednie połączenia kolejowe z Warszawą. Do grudnia pociągów będzie kursowało mniej więcej tyle samo, co przed modernizacją, a uruchomienie większej ilości połączeń będzie możliwe dopiero po zakończeniu prac, które powinno nastąpić do końca roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *