ZKA od 6 lipca dojedzie do Falenicy: zamknięcie odcinka Józefów – Otwock

Z powodu zamknięcia odcinka Józefów – Otwock dla ruchu kolejowego od 6 lipca wydłużona zostanie trasa autobusów zastępczej komunikacji autobusowej Kolei Mazowieckich. Autobusy będą kursować w relacji Pilawa / Celestynów – Otwock – Józefów – Warszawa Falenica. Uruchomiona zostanie także linia ZTM ZS7. W czasie zamknięcia obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów między przewoźnikami – informacja na stronach internetowych.

Autobusy KM:

  • linii zastępczej zwykłej oznaczonej jako Z-7, kursujące z zatrzymaniem na wszystkich przystankach na trasie ze stacji Pilawa lub Celestynów do stacji Warszawa Falenica i z powrotem (umożliwiające dogodną przesiadkę do autobusów ZTM oraz pociągów SKM i KM);
  • linii zastępczej przyspieszonej oznaczonej jako RE, skomunikowane z pociągami w stacji Józefów i Pilawa, kursujące ze stacji Pilawa do stacji Józefów i z powrotem, zatrzymujące się dodatkowo na przystankach w Otwocku i w Świdrze.

Rozkład jazdy ZKA dostępny jest tutaj: https://www.mazowieckie.com.pl/sites/default/files/docs/ZKA%20Pilawa-War…

Autobusy ZTM linii zastępczej ZS7 kursujące w 1. i 2. strefie na trasie: Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót Widoczna) – Patriotów (jezdnia zachodnia) – Marszałka Józefa Piłsudskiego – Hugona Kołłątaja – Świderska – Kupiecka – Kupiecka (powrót Kupiecka – Stanisława Staszica). Przystanek Wąska będzie przystankiem granicznym pomiędzy 1. i 2. strefą ZTM.

W dniach 15-29.08.2020 pociągi powrócą na odcinek Otwock – Józefów, a trasa ZKA zostanie skrócona i będzie kursować z Otwocka do Celestynowa lub Pilawy. Od 30 sierpnia przewidywany jest powrót pociągów na podstawową trasę bez przesiadek do zastępczej komunikacji autobusowej. Od tego dnia jeśli nie będzie opóźnienia przestaną kursować autobusy ZKA, a pociągi będą kursować według rozkładu sprzed maja 2019 – co 30 minut w szczycie i co godzinę poza nim. Ruch zostanie wznowiony po jednym torze, zaś drugi zostanie otwarty do końca roku. Możliwość wprowadzenia większej ilości kursów pociągów nastąpi po grudniu 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *