Kolejowa rewolucja już 30 sierpnia – pociągi wracają po 16 miesiącach przerwy

30 sierpnia 2020 przewidywany jest powrót rozkładowych pociągów na szlak Otwock-Celestynów-Pilawa i choć pierwsze pociągi przewoźników bez pasażerów pojadą kilka tygodni wcześniej, to właśnie 30.08. ruszą z pierwszymi podróżnymi po zmodernizowanej trasie. Część pociągów nadal będzie realizowanych w ramach zastępczej komunikacji autobusowej.

W związku z tym, że ruch będzie wznowiony jednotorowo i to na wciąż modernizowanej linii, ilość pociągów będzie zbliżona do wersji sprzed zamknięcia. Na odcinku będą znajdować się liczne ograniczenia prędkości (chociażby na wszystkich przejazdach, gdzie jeszcze nie będzie zamontowanych urządzeń ostrzegawczych).

Kilka pociągów będzie na części trasy zastępowała komunikacja autobusowa – będzie to m.in. ostatni pociąg w dobie rel. Warszawa Zachodnia – Pilawa. Autobusy na pasażerów tego pociągu będą czekały na stacji w Otwocku. Kilka połączeń rano i po południu również będzie zastępowała komunikacja autobusowa na krótszej trasie. Pociąg będzie dojeżdżał/odjeżdżał z Celestynowa, a pasażerowie zostaną dowiezieni do/z Pilawy.

Początkowo tylko jeden z pociągów będzie kursował do i ze stacji Celestynów – liczba ta powinna wzrosnąć od grudnia, a większość tych pociągów powinna być realizowana nowoczesnymi pociągami Flirt 3, którymi można już teraz podróżować z Józefowa.

Koleje Mazowieckie rezygnują z jedynego połączenia przyspieszonego z/do Dęblina realizowanego objazdem przez Sulejówek-Miłosną. Prawdopodobnie po otwarciu drugiego toru pojawią się połączenia przyspieszone realizowane trasą podstawową.

Oficjalny rozkład jazdy obowiązujący od 30 sierpnia powinien pojawić się na stronie internetowej Kolei Mazowieckich najpóźniej 9 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *