Co z przejazdem kolejowym w Zabieżkach przy ul. Olchowej

LISTA PYTAŃKategoria: REMONTY DRÓGCo z przejazdem kolejowym w Zabieżkach przy ul. Olchowej
Mirosław Sural zapytał 2 lata temu

Mam pytanie, czy wiadomo coś co się stanie z przejazdem kolejowym w Zabieżkach przy ul. Olchowej?
Chodzą słuchy, że ma być zlikwidowany.
Dla nas mieszkańców i wielu rolników, jeżeli przejazd zostanie zlikwidowany będzie się wiązało z koniecznością objazdu lub obejścia do drugiego przejazdu ok. 7 km. Wielu mieszkańców wsi Kąty i Zabieżki są powiązane rodzinnie, gospodarczo i rolniczo z  drugą stroną torów i drogą prowadzącą do Augustówki, Osiecka, Pilawy i okolicznych wiosek. Wielu mieszkańcom zostanie odcięta droga do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego: spacery, przejażdżki rowerowy,jagody, grzyby. Na początku planowania inwestycji przejazd miał być i zostać uzbrojony w szlabany.
Proszę o wyjaśnienie tej sprawy, dla mnie i wielu osób bardzo ważnej.

2 odpowiedzi
Kacper Malarz Personel odpowiedział 2 lata temu

Dziękujemy za skorzystanie z funkcji \”Pytania Mieszkańców\” w TVC. Niestety nie znamy odpowiedzi na powyższe pytanie, w związku z czym przesłaliśmy zapytanie do PKP Polskich Linii Kolejowych. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, umieścimy ją tutaj.

Kacper Malarz Personel odpowiedział 2 lata temu

W odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej, Biuro Zarządu Centrali PKP Polskich Linii Kolejowych w Warszawie informuje, że w ramach prowadzonej modernizacji linii kolejowej nr 7 nie jest planowana likwidacja przejazdu kolejowego przy ul. Olchowej.

Twoja odpowiedź

5 + 13 =