Czasy przejazdu koleją na trasie Celestynów – Warszawa

LISTA PYTAŃKategoria: TRANSPORT PUBLICZNYCzasy przejazdu koleją na trasie Celestynów – Warszawa
Mateusz zapytał 2 lata temu

Dzień dobry,
Czy znane są orientacyjne czasy przejazdu KM na trasie Celestynów – Warszawa Śródmieście, po zakończeniu przebudowy torowiska?
Na ile realne są szanse na to, że do Celestynowa będzie dojeżdżała SKM?
Pozdrawiam,
Mateusz

5 odpowiedzi
Kacper Malarz Personel odpowiedział 2 lata temu

Szanowny Panie,
Zgodnie z dokumentacją z 2011 roku czas przejazdu na trasie Warszawa Wschodnia – Celestynów będzie wynosić około 40 minut. W przypadku planowanych przez Koleje Mazowieckie pociągów przyspieszonych, czas przejazdu wyniesie około 30 minut. Czasu przejazdu nie da się skrócić ze względu na liczne stacje i przystanki na odcinku Otwock – Warszawa Olszynka Grochowska. W niektórych miejscach odległość między przystankami stanowi mniej niż 1 km.
Przedłużenie pociągów SKM Warszawa do stacji Celestynów byłoby możliwe, gdyby samorząd lokalny było na to stać. Na ten moment nie jest to możliwe. Warto dodać, że Koleje Mazowieckie po ukończeniu modernizacji naszej linii kolejowej planują przedłużenie większości pociągów z Otwocka, co oznacza, że w kierunku Warszawy co 30 minut wyjedzie pociąg (w szczycie częściej).
W przypadku uzyskania dodatkowych informacji w w/w sprawie, przekażemy je tutaj.

Mateusz odpowiedział 2 lata temu

Dziękuję za odpowiedź. 

Jarek odpowiedział 4 miesiące temu

Czy mamy jakieś nowe informacje? Rok czasu już minął 🙂

Kacper Malarz Personel odpowiedział 4 miesiące temu

We wrześniu (jeśli termin nie ulegnie zmianie) pociągi będą kursować z prędkością dopuszczalną do 100 km/h, która była osiągana przed pracami modernizacyjnymi. Dopóki linia nie otrzyma certyfikacji do prędkości 160 km/h czas przejazdu nie ulegnie zmianom. Gdy pociągi będą kursować z prędkością maksymalną 160 km/h czas przejazdu ze stacji Celestynów do stacji Warszawa Wschodnia (z przystankami) zajmie ok. 45 minut.

Nick odpowiedział 4 miesiące temu

A może masz informacje , gdy pociągi będą kursować z prędkością maksymalną 160 km/h czas przejazdu ze stacji Śródborowa do stacji Warszawa Wschodnia  (z przystankami) ile zajmie?

Kacper Malarz Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Czas przejazdu na tym odcinku nie ulegnie większej niż 1-2 minuty poprawie ze względu na prędkość maksymalną 120 km/h (od Otwocka) oraz liczne stacje i przystanki na odc. Otwock-Warszawa Wschodnia. Planowana jest również budowa p.o. Warszawa Wiatraczna w pobliżu ul. Szaserów. Na ten moment tworzona jest dokumentacja dla odcinka Otwock-Warszawa Wawer w związku z czym nie jesteśmy w stanie powołać się na źródło.

Nick odpowiedział 4 miesiące temu

Dziękuję za informacje. Jeszcze jedno czy nadal aktualnie że Koleje Mazowieckie mają w planach żeby uruchomić pociągi przyspieszone? Jeżeli tak to prosiłbym o szczegóły.

Twoja odpowiedź

10 + 15 =