O nas

Celestynowska Telewizja Internetowa (TVC) została założona w 2011 roku przez Kacpra Malarza, syna Adama – twórcy serwisu Gmina Celestynów Online (GCO), kiedy to w serwisie YouTube pojawił się autorski program „Kurier Celestynowski” na kanale Celestynów TV. Od początku, przez dwa lata logo składało się ze zdjęcia satelitarnego Ziemi oraz nazwy stacji. W 2012 roku jako pierwsi ukazaliśmy mieszkańcom Gminy Celestynów plany modernizacji linii kolejowej nr 7. Przez miesiąc 2013 roku zdjęcie satelitarne zastąpił herb Gminy Celestynów. Pod koniec tego roku, po długich dyskusjach w. s. zmiany nazwy telewizji wybrano nazwę CTV – jako skrót od Celestynów TV. Logo składało się z obiektywu, w którym pojawiła się nazwa CTV.

www

Po długiej fali krytyki, w 2015 roku nazwa została ponownie zmieniona i nosi ją do dziś, czyli TVC. Pierwotnie logo składało się z prostokątu podzielonego na trzy części, w których znajdywały się kolejno litery TVC. Pod nimi znajdowała się nazwa regionu, w którym działa telewizja, czyli Celestynów.

tlo-czarme-logo-podstawowe

Od 1 października 2015 roku logo składa się z 3 zaokrąglonych kwadratów, w których znajdują się litery tworzące nazwy telewizji na kolorach Celestynowa – żółtym i niebieskim.

W styczniu 2016 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miała miejsce pierwsza próba nadania relacji na żywo z gimnazjum w Celestynowie. Transmisja trwała nieco ponad 2 godziny, niestety z przyczyn technicznych bez głosu. W lutym tego samego roku TVC stało się jednym z kilku zrzeszonych mediów serwisu Gmina Celestynów Online, co za tym idzie rozpoczęła się współpraca rodzinna. Został zakupiony profesjonalny sprzęt umożliwiający działanie telewizji w większym zakresie. Choć telewizja ma już 5 lat działalności za sobą, to dopiero wtedy rozpoczęła działalność. Pierwszy materiał nagrany nowym sprzętem to relacja z Biegu Celestynowskiego. W lipcu właściciel TVC dopatrzył się nieścisłości w dokumentacji PKP PLK o modernizacji linii kolejowej nr 7. Chodziło o brak zgody Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na przebudowę odcinka Otwock – Pilawa. Dzięki temu na początku lipca odbyła się akcja zbiórki podpisów osób popierających budowę wiaduktu w Celestynowie. W zbiórce zebrano ich ponad 300. W sierpniu podczas Dnia Gminy Celestynów została nakręcona relacja z tego święta. Przeprowadzone zostały wywiady z gwiazdami tego wydarzenia. Nawiązano stałą współpracę z Urzędem Gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury. W tym samym miesiącu nawiązaliśmy współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Powstał program TVC „Psia Sprawa”, gdzie promowane są psy do adopcji. Do tej pory opublikowano 4 odcinki (w tym specjalną wycieczkę po schronisku z jego kierownikiem). Kolejne odcinki tej serii planowane są na 2017 rok.

Od 1 stycznia 2017 rozpoczęło się cykliczne wydawanie podsumowania tygodnia w Gminie Celestynów w programie „TU Celestynów”. 21 marca 2017 został uruchomiony Celestynowski Katalog Firm, który nie odniósł sukcesu i został „zdjęty” ze strony 1 czerwca. 11 czerwca 2017 po kilkumiesięcznej przerwie na stronę internetową powrócił kalendarz wydarzeń na terenie Gminy Celestynów podzielony na kategorie wydarzeń: sport, kościół, kultura, społeczność itd. 8 lipca 2017 TVC objęło patronat medialny podczas III etapu Grand Prix Polski Amatorów na Szosie, który miał start i metę w Celestynowie. Aktualnie przygotowywana jest czołówka programu TU Celestynów – bardziej regionalna.

20 sierpnia 2017 TVC obejmie patronat medialny podczas Dnia Gminy Celestynów.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017, 10:36

Twórcy

Kacper Malarz
ZARZĄD, PREZENTER, REPORTER
2011-
Adam Malarz
PREZENTER, REPORTER, OPERATOR KAMERY
2015-
Dominik Szostak
PREZENTER, REPORTER
2016-
Amanda Karpeta
PREZENTER, REPORTER
2016-
Patryk Olszański
REPORTER, OPERATOR KAMERY
2016-
Maciej Wójcik
REPORTER
2016-
Szymon Król
Reporter
2011-2012
Patrycja Król
Prezenter
2011-2014
Paweł Dziedzic
Prezenter
2011-2016
Kacper Łukasik
Operator kamery
2015-2016
Share
Share