TVC, Telewizja Celestynów to niezależna, regionalna telewizja internetowa działająca na obszarze Gminy Celestynów. Nasza działalność ma przede wszystkim na celu przekazywanie informacji o bieżących wydarzeniach mieszkańcom Celestynowa i okolic. Staramy się wspierać społeczność we wszelkich działaniach mających na celu dobro mieszkańców. 

Za datę powstania Celestynowskiej Telewizji Internetowej TVC (dawniej także Celestynów TV i CTV) uważa się 13 sierpnia 2011 roku, bowiem tego dnia w serwisie YouTube Kacper Malarz zamieścił „Fakty Celestynowskie”, amatorskie nagranie prezentacji z bieżącymi informacjami z regionu.

Pomysł na stworzenie telewizji powstał już wcześniej, ale nikt nie spodziewał się, że z planów wyjdzie tak wielki sukces. Wystarczyło kilka lat, aby telefon komórkowy zamienić na profesjonalną kamerę, a krzesło i wybrane miejsce w domu na greenbox. Dziś TVC Celestynów nie tylko współorganizuje i relacjonuje wydarzenia, ale także tworzy swoje własne formaty, które odnoszą sukcesy, a w planach są już kolejne. Promujemy Celestynów i okolice jako Zielony Zakątek koło Warszawy oraz miejsce warte odwiedzenia przez turystów.

Dbamy o jakość życia mieszkańców poprzez społeczne wnioski i skargi, które są wysyłane do odpowiednich instytucji na podstawie ankiet przeprowadzanych wcześniej na naszej stronie internetowej. Chcemy, aby w naszej gminie każdemu dobrze i bezproblemowo się żyło. Dla nas dobro mieszkańców i ich zadowolenie jest najważniejsze.

Materiały archiwalne „Odkopane w archiwum”

Twórcy

Kacper Malarz
ZAŁOŻYCIEL TELEWIZJI, ZARZĄD, REDAKTOR, PREZENTER, OPERATOR KAMERY
2011-
Adam Malarz
ZARZĄD, PREZENTER, OPERATOR KAMERY, LEKTOR
2015-
Untitled

Plany na przyszłość

  • zakup sprzętu do realizacji transmisji wielokamerowych online
  • zakup sprzętu do montażu filmów w 4K
  • zakup sprzętu do realizacji profesjonalnego studia online w technologii greenscreen
  • zbudowanie profesjonalnego zespołu zajmującego się tematyką lokalną
  • rozbudowa własnego monitoringu czystości powietrza o kolejne stacje tak, aby monitorować wszystkie miejscowości w gminie
  • zakup profesjonalnego drona ze stacją pomiarową do monitoringu mobilnego czystości powietrza

TVC to pasja. Połączenie miłości do cudownych miejsc gminy Celestynów i marzeń o stworzeniu nowoczesnego środka przekazu medialnego o tematyce lokalnej. Promotora gminy i informatora dla mieszkańców. Środka przekazu, który buduje lokalną społeczność i promuje gminę Celestynów jako ciekawe miejsce do odpoczynku, rekreacji ale i eksploracji. 

Dawni twórcy oraz osoby pomagające w realizacji

Kacper Łukasik
REDAKTOR, OPERATOR KAMERY

2015-2018

Amanda Karpeta
PREZENTER, REDAKTOR
2016-2017
Patryk Olszański
OPERATOR KAMERY
2016-2017
Dominik Szostak
PREZENTER, REDAKTOR
2016-2017
Maciej Wójcik
REDAKTOR
2016-2017
Szymon Król
PREZENTER, REDAKTOR, OPERATOR KAMERY
2011-2012
Patrycja Król
PREZENTER, REDAKTOR
2011-2014
Paweł Dziedzic
PREZENTER, REDAKTOR, OPERATOR KAMERY
2011-2016
Iwona Skóra
OPIEKUN PROJEKTU
2015-2016

 

 

 

Top