Wielki finał cyklu Mała Liga XC

Kiedy:
15 Październik 2017, 09:00@09:00 – 17:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2017-10-15T09:00:00+02:00
2017-10-15T17:00:00+02:00
Gdzie:
Centrum Edukacji Leśnej
Koszty:
od 30zł

Na wielki finał cyklu Małej Ligi XC zapraszamy wraz z Nadleśnictwem Celestynów do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie
Jeden z naszych głównych Partnerów, Nadleśnictwo Celestynów będzie współorganizatorem ostatniego w tym roku etapu Małej Ligi, który – tego jesteśmy pewni – na długo zapadnie w Waszej pamięci.

Trasa finałowego etapu prowadzi przez malownicze tereny leżące w sąsiedztwie Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Długość pętli wyniesie nie całe 3 km z sumą przewyższeń ok 60 m (dla dzieci z kategorii Kids długość pętli ok 1,3 km). Nie zabraknie dłuższych, szerszych odcinków (trochę miejsc do wyprzedzania) ale zróżnicowanie terenu może zaskoczyć, gdyż z głównych dróg nie widać kryjących się w lesie wzniesień. Na trasie będzie niemalże każdy rodzaj podłoża: utwardzona droga, leśne ścieżki, piach, korzenie, a nawet woda (w jednym miejscu po opadach jest szansa na zmoczenie skarpetek 🙂 ).

W pierwszej części pętli będą fragmenty z luźnym piachem, który z pewnością zmusi większość zawodników do zejścia z roweru – podczas objazdu trasy kolarze stwierdzili, że to takie płynne przejście Małej Ligi do rozpoczynającego się niedługo sezonu przełajowego 🙂

W porównaniu do wszystkich etapów Małej Ligi XC skalę trudności finałowej rundy subiektywnie oceniamy na średnio-trudną.

Podczas całej imprezy specjalnie dla najmłodszych (ale zapewniamy, że nie tylko dzieciaki będą zachwycone) Centrum Edukacji Leśnej będzie otwarte. Będzie można obejrzeć przygotowane ekspozycje i wystawy oraz zdobyć dużo ciekawych informacji o otaczającej przyrodzie. Serdecznie polecamy również odwiedzenie „Goździkowego Bagna” leżącego kilkadziesiąt metrów od Centrum Edukacji Leśnej. Ten piękny zakątek jest tego wart.

UWAGA – ilość rund!!

Wyścig 1 – 2 rundy Kids

Wyścig 2 – 2 rundy

Wyścig 3 – 4 rundy

Wyścig 4 – 6 rund

Ogólny program zawodów

09:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

10.00 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

11.00 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

12.00 wyścig 3 – kategorie: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

14.00 wyścig 4 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie.

Dekoracje po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu – dekoracja pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować, losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

UWAGA! Ze względu na dekorację klasyfikacji generalnej kategorii KIDS po pierwszym wyścigu i MŁODZIK po drugim wyścigu może dojść do niewielkiego przesunięcia pozostałych startów.

Dekoracje w klasyfikacji generalnej pozostałych kategorii po wszystkich wyścigach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top