Samsung prezentuje nowe telewizory na rok 2024. Nowości w serii Neo QLED 8K oraz zaktualizowane modele QD-OLED i OLED

Samsung prezentuje nowe telewizory na rok 2024. Nowości w serii Neo QLED 8K oraz zaktualizowane modele QD-OLED i OLED

Przedstawienie nowych telewizorów przez Samsung na CES 2024 jest kolejnym krokiem producenta w rozwoju swoich urządzeń. Nowa seria Neo QLED 8K zapowiada wprowadzenie ulepszeń, wykorzystując mocny procesor wspierany przez sztuczną inteligencję. Dodatkowo, firma ogłosiła trzy nowe serie oparte na matrycach QD-OLED i panelach WOLED od LG, kontynuując tym samym współpracę z LG.

Seria Neo QLED 8K otrzyma ulepszony procesor NQ8 AI Gen3, który ma być wspierany przez dwukrotnie szybszy układ NPU niż poprzednia generacja. Zwiększenie liczby sieci neuronowych z 64 do 512 ma umożliwić lepsze skalowanie treści wideo do rozdzielczości 8K, minimalizując zniekształcenia podczas dynamicznych sekwencji. Technologia ma również wykrywać akcję, na którą użytkownik skupia uwagę, poprawiając jej szczegółowość. Poprawy dotyczą także jakości dźwięku, co ma zapewnić wyraźniejsze dialogi.

W przypadku telewizorów OLED na 2024 rok, Samsung prezentuje nową technologię – OLED Glare Free. To rozwiązanie ma redukować odbicia, gwarantując czytelny obraz nawet w jasnym świetle słonecznym. Linia S95D zaoferuje trzy rozmiary: 55, 65 i 77 cali, wykorzystując panele QD-OLED z jasnością szczytową do 3000 nitów. To znaczący wzrost jasności w porównaniu z poprzednimi generacjami, co ma przekładać się na lepszą jakość obrazu w różnych warunkach oświetleniowych.