Microsoft potwierdza: Starfield i Indiana Jones pozostają na konsolach Xbox, Diablo 4 w Game Passie

Microsoft potwierdza: Starfield i Indiana Jones pozostają na konsolach Xbox, Diablo 4 w Game Passie

W ramach zapowiedzianego podcastu Microsoftu, Phil Spencer wyjaśnił niektóre kwestie dotyczące ostatnich plotek dotyczących konsoli Xbox.

Tydzień temu świat gier został wstrząśnięty plotką, że kilka gier tworzonych przez Microsoft, w tym Starfield i Indiana Jones and the Great Circle, mogą trafić na PlayStation 5. Niektórzy spekulowali nawet, że mogą to być wszystkie nowe produkcje. Xbox odpowiedział na te doniesienia zapowiedzią podcastu, który został opublikowany dzisiaj, 15 lutego 2024 o 21:00 czasu polskiego.

W podcaście Phil Spencer potwierdził, że Starfield i Indiana Jones and the Great Circle pozostaną ekskluzywnymi tytułami dla konsol Xbox Series X|S. Jednakże dodał, że poza Xboxem zostanie wydanych cztery gry, choć nie ujawnił ich nazw. Spekulacje sugerują, że mogą to być Pentiment oraz Hi-Fi Rush, ale szczegółowe informacje nie są jeszcze dostępne.

Kolejnym ogłoszeniem było wprowadzenie gier Activision do usługi Game Pass, z Diablo IV na czele, której premiera planowana jest na 28 marca 2024 roku. Jednak większość czasu podcastu została poświęcona na truizmy i ogólnikowe informacje. Wygląda na to, że Phil Spencer dąży do utrzymania Xboxa jako platformy sprzętowej, jednocześnie udostępniając niektóre gry także poza nią. Jednakże potwierdzono, że Game Pass nie będzie dostępny na innych platformach, w tym na Nintendo Switch, jak sugerowano w niektórych spekulacjach.